Oczyszczenie organizmu z toksyn

Sierpień 11th, 2012

Całkowite oczyszczanie organizmu z toksyn, czyli kuracja dla tych , którzy chcą być zdrowi i ciągle młodzi.

Już Hipokrates powiedział, że „Człowiek rodzi się zdrowy, wszystkie choroby przychodzą do niego przez usta z pożywieniem”. Jak to jest z tym naszym pożywieniem, jak i co jeść , żeby być zdrowym; jak oczyścić nasz organizm z tych wszystkich zanieczyszczeń, które nagromadziły się latami. Można się tego dowiedzieć czytając ten artykuł . Produkty spożywcze można umownie podzielić na: białka, węglowodany, tłuszcze, owoce i warzywa. Na każdą grupę spożywanych produktów nasz żołądek reaguje inaczej, wydziela inne fermenty. Produkty białkowe (mięso, ryby, jaja , grzyby itd.)powodują w układzie żołądkowo – jelitowym wydzielanie kwaśnych fermentów, a produkty, które zawierają węglowodany (pieczywo, ziemniaki, kasze, cukier, itp.) powodują wydzielanie fermentów o charakterze zasadowym. Należy więc pamiętać o tym, że jeżeli się spożywa produkty białkowe razem z węglowodanami, to fermenty wydzielane na strawienie oddziaływują na siebie i częściowo neutralizują się, czyli niszczą się .W wyniku tego białka i węglowodany przemieszczają się po układzie żołądkowo jelitowym niestrawione .Taki proces zmniejsza zdolności wchłaniania jelita, co staje się jedną z przyczyn nadwagi. Uszkadza także gruczoły trawienne osłabiając proces trawienia, mnoży liczbę bakterią chorobotwórczych, które przyczyniają się do niszczenia zdrowej mikroflory przewodu pokarmowego. To wszystko prowadzi do przewlekłych chorób. Żeby wydalić z organizmu to co jest szkodliwe należy przeprowadzić całkowite oczyszczenie organizmu. Jak to zrobić, o tym w następnych częściach artykułu.

Sposoby oczyszczania organizmu

- Jelito grube

Sposoby na oczyszczanie jelita grubego
Oczyszczanie kefirem
Pierwszy dzień wypić 2,5 litra kefiru (podzielić to na 6 razy), wraz z sucharkami z czarnego pieczywa. Nie spożywać innych posiłków.
Drugi dzień wypić 2 litry soków z jabłek (podzielić to na 6 razy) wraz z sucharkami z czarnego pieczywa. Nie spożywać żadnych posiłków. W ciągu trzeciego dnia należy jeść tylko sałatki z gotowanych warzyw, wraz z sucharkami z czarnego pieczywa.

Oczyszczanie warzywami i owocami
1.Pić po 1/2 szklanki z soku z kapusty kwaszonej 3 razy dziennie .Stosować po 14 dni.
2.Dwie pomarańcze obrać ze skórki, tak żeby został biały miąższ. Razem z tym miąższem jeść pomarańcze rano i wieczorem. Stosować przez 14 dni.

- Wątroba

Czyli jak oczyścić wątrobę

Niektóre zewnętrzne objawy zanieczyszczenia wątroby
1.Pojawienie się na ciele piegów, znamion brązowych i brodawek.
2.Brązowe plamy przy korzeniach włosów.
3.Zimna i wilgotna skóra ciała i rąk.
4.Zabarwiony na żółto spód języka.

Oczyszczanie wątroby sokami warzywnymi
Pierwszy zestaw :
300g marchewki, 90g ogórka świeżego ,90g buraka.
Drugi zestaw:
270g marchewki,130g selera,60g pietruszki.
Pić je należy na czczo, najlepiej latem i jesienią

Oczyszczanie igliwiem

Wziąć 5 stołowych łyżek igliwia , drobno posiekać , zaparzyć wrzątkiem 0,5l litra i gotować około 10 minut na małym ogniu. Pić w ciągu dnia małymi łykami w ciągu całego dnia. Wywar należy robić codziennie świeży. W trakcie kuracji mocz będzie miał zmieniony kolor.
Kiedy mocz będzie miał już normalne zabarwienie / słomkowy kolor/, kurację należy zakończyć .

- Nerki 

Jak je oczyścić?

Spośród wielu wariantów oczyszczania nerek podaję dwa najbardziej skuteczne .

Wariant 1.

Dobry wynik daje oczyszczanie nerek przy pomocy mieszanki przygotowanej z soku selera , pietruszki w proporcji (9:5:2).
Mieszankę tą należy pić 3-4 razy w ciągu całego dnia przed jedzeniem po pół szklanki. Czas trwania kuracji to 1- 2 tygodnie. W pierwszym roku trwania kuracji należy powtarzać kurację co 3 miesiące, następnie raz do roku .

Wariant 2.

W celu rozpuszczenia i rozdrobnienia wszystkich kamieni w organizmie jest wykorzystywany napar z owoców dzikiej róży.
W tym celu należy 2 łyżki stołowe dzikiej róży zalać 200 ml wody, gotować przez 15 minut, następnie ostudzić. Po odcedzeniu pić 1/3 szklanki 3 razy dziennie. Kurację należy powtarzać przez 3 miesiące . Trwa ona 2 tygodnie.

Tagi: oczyszczanie organizmu, toksyny, oczyszczanie z toksyn

Pierwiastki, które niszczą pierwiastki
Pierwiastki, które niszczą pierwiastki
Pod takim nieco tajemniczym tytułem kryje się wbrew pozorom dość prosta myśl. Chciałem dzisiaj zająć się problemem toksyn (a więc tych substancji, czy dokładniej pierwiastków), które mają bardzo negatywny wpływ na nasz organizm, ale i tym jak z toksynami walczyć.

Detoks na wiosnę
Zima oficjalnie się skończyła, czas na wiosnę. Porę roku, która sprzyja między innymi zmianom w życiu, również w kwestii tego, co i jak jemy. Pojawiają się pierwsze warzywa i owoce, którymi można urozmaicić swoje menu. Dobrym pomysłem na początek zmian jest detoks organizmu.

Dieta strukturalna
Dieta strukturalna
Istnieje wiele sposób odchudzania, które opracowywane są przez specjalistów, najczęściej dietetyków. Niekiedy jednak pojawiają się diety, których twórcami bywają lekarze nie mający zbyt wielu wspólnego z ogólnie pojmowanym układem pokarmowym. Tak jest na przykład w przypadku diety strukturalnej, która to została stworzona przez irydologa, czyli lekarza który na podstawie wyglądu tęczówki określa zmiany w organizmie. 

Dieta dr Gersona
Dieta dr Gersona
Czujesz się codziennie zmęczony już od samego rana? Masz zawroty głowy i cierpisz na bezsenność? A może zauważyłaś, że zwiększyła się liczba włosów, które Ci wypadają, a Twoje paznokcie stały się matowe i łamliwe? Jeśli odpowiedziałaś na powyższe pytania twierdząco to znak, że masz problem z brakiem odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych i czas to zmienić. 

Dioksyny a zdrowie
W ostatnich dniach media opublikowały przerażającą informację: Irlandzkie mięso zawiera szkodliwe dioksyny.

Autor: Ewa – absolwentka pedagogiki
Specjalizacje: Pedagogiki

Źródło :dooktor.pl

Dlaczego należy chronić oczy przed słońcem?

Sierpień 11th, 2012

Czy okulary przeciwsłoneczne to dodatkowy komfortowy gadżet ?  kiedy nasze oczy są narażone na jasne światło słoneczne, nasze oczy bolą. One również poza dekoracją służą do zmniejszenia intensywności światła docierającego do naszych oczu.

Ale bardziej niż wygoda dla naszych oczu to odnowienie swoich komórek, które zaangażowane są pod dużym dopływem promieni słonecznych. Komórki nie regenerują się w nieskończoność, dlatego należy je chronić.

Jakie są zagrożenia?

Przewlekłe zapalenie rogówki , wczesna zaćma (pięć lub dziesięć lat przed zwykłym wiekiem!) AMD (zwyrodnienie plamki związane z wiekiem,  zgubna utrata melaniny, co powoduje zmniejszenie ochrony oko) to przykłady zagrożeń dla oczu intensywnym działaniem słońca.

Gdzie są zagrożenia?

Ostatnio opublikowane badania dowodzą że poza promieniowaniem UVB ,  równie niebezpieczne jest promieniowanie UVA , a narażanie się na jego oddziaływanie może przynieść wiele negatywnych skutków w przyszłości.

Podstawową i najlepszą ochroną naszych oczu przed promieniowaniem UV jest stosowanie filtrów UV, które zablokują jego dostęp do gałki ocznej. Można to uzyskać poprzez stosowanie okularów i soczewek kontaktowych z odpowiednimi filtrami. Same okulary nie chronią oczu całkowicie, bowiem promienie słoneczne mogą dostać się do oczu z boku. Tak więc stosowanie dodatkowo soczewek kontaktowym bardzo tą ochronę wspomoże. Większość producentów stosuje w swoich produktach wbudowane filtry UV, dzięki czemu soczewki kontaktowe chronią nasze oczy przed promieniowaniem UV przez cały rok.

Jaki czynniki są istotne przy doborze okularów ?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne należy zwracać uwagę na filtry, które powinny blokować zarówno promieniowanie UVB, jak i UVA.  Okulary przeciwsłoneczne powinniśmy nabywać w salonach optycznych i sprawdzać ich certyfikaty. Pamiętajmy, że nieodpowiednie okulary mogą bardzo zaszkodzić oczom. Przyciemnione szkła bez żadnych filtrów powodują rozszerzanie się źrenic, które prowadzi do jeszcze większej ilość promieni docierających do oczu. Okulary powinny być wyposażone w duże szkła, dobrze przylegające do oczu, by jak najbardziej zredukować dopływ promieni ultrafioletowych.

Ochrony oczu wymagają przede wszystkim dzieci, bowiem w ich przypadku szkodliwe działanie słońca jest najgroźniejsze. O ochronę przed słońcem dbajmy przez cały dzień, bowiem dla skóry najgroźniejsze je słońce miedzy godziną 10.00 a 14.00, a dla oczu przed południem i późnym popołudniem.
Naturalnym filtrem dla naszych oczu są produkty bogate w luteinę. W okresach największego promieniowania UV zaleca się więc spożywanie dużej ilości kapusty włoskiej, szpinaku, brokułów oraz żółtych i pomarańczowych owoców. Warto także zadbać o zaopatrzenie się w kapelusz z dużym rondem, który dodatkowo ochroni nasze oczy.

 

 

Twoje włosy wymagają uwagi!

Sierpień 11th, 2012

Piękno kobiety jest mierzona pięknem jej włosów:

 dlatego ważne jest, aby dbać, ale jak?

1)  Po pierwsze, musimy zacząć od strony ochrony zdrowia:

Pij co najmniej 4 szklanek wody dziennie , unikać alkoholi , pij soki , jedz owoce, warzywa i suszone owoce, ponieważ są one bogate w żelazo, nie zapominając o sporcie ( co najmniej jedną godzinę w tygodniu)!

 

 

2) Unikaj suszarki, prostowniy i lokówki: one uszkadzają włosy!

 

 

3) czystość:

wskazane jest, aby myć włosy trzy razy w tygodniu, nie więcej lub mniej!    myte włosy codziennie tracą swój blask i ich naturalny tłuszcz

 

4) Tajemnica piękna arabskich kobiet:

Po każdym prysznicu, nałożyć kilka kropli oliwy z oliwek na włosach, to jest sekret piękna arabskich kobiet!

Pozytywne oddziaływanie ma również olej kokosowy jako odżywka do włosów, nowość na polskim rynku.

 

 

5) Wreszcie, należy pamiętać, aby stosować swoją ulubioną serum po umyciu włosów: